Facebook
Twitter
Youtube
Proteus 8
22 Haziran 2014 13:04 4693 kez okundu 35 kez indirildi

Elektrik , Elektronik Bilim Teknik Platformu - ElektrikBilim.Com 'un Elektronik Programlar kategorisi altındaki Proteus 8 konusu  , , , , , , , , , anahtar kelimeleri ile etiketlenmiştir.

Proteus 8

PROTEUS programı; elektronik alanında en yetenekli simülasyon, animasyon ve otomatik baskı devre çizimi yapabilen programlardan biridir. Bu programı tasarlayan insanlar yıllarını vermişler ve ortaya harika bir program çıkarmışlar. Elektronik alanında kullanılan diğer simülasyon programlarından birçok farkı bulunan Proteus programı ile grafik tabanlı simülasyon yapabilir, interaktif (etkileşimli) devre kurma işlemi yapabilir, bir micro controller tabanlı sistemin devresini çizdikten sonra etkileşimli olarak test edebilirsiniz. Bu özelliklerle elektronik alanındaki programlar arasında bir ilki gerçekleştirilmiştir. Otomatik PCB şeması hazırlamadaki üstünlüğü de tartışılmazdır. PROTEUS'un yeni versiyonu DESIGN SUITE 8 ile birlikte gelen yenilikler bu açıklamaların sonunda bilgi olarak verilmiştir.

Proteus 8 ile Gelen Yenilikler

Proteus Design Suite 8, eski versiyonlara göre baştan aşağı yenilenerek karşımıza çıkmıştır. Eski versiyonlarda ISIS ve ARES dosyaları farklı dosya türlerinden oluşurken, yeni versiyonda ortak bir dosya yapısı kullanmaya başlamıştır. Eskiden olduğu gibi ISIS simülasyon dosyası (DSN) ayrı, ARES PCB dosyası (LYT) ayrı olarak değil de, tek bir dosya türünde (.pdsprj) proje dosyası olarak kullanılması biz kullanıcılara her alanda kolaylık sağlayacağı düşünülmüştür (ISIS, ARES, BOM, 3D Viewer dosyaları proje dosyası altında birleştirilmiştir).

Proteus 8 içerisine entegre edilmiş mikrodenetleyici simülasyonu ve hata ayıklama özelliği ile en popüler derleyicilerin desteklenmesi. Ayrıca hata ayıklama sırasında devre şemasını izleyebilme özelliği de eklenmiştir.

Simülasyon ekranında yapılan herhangi bir değişiklik, gerçek zamanlı olarak PCB dosyasına da yansıtılır. ARES de bu değişikliği hemen 3D Viewer e aktarır.

3D Viewer bir sekme olarak Proteus 8 içerisine entegre edilmiş ve özellikleri artırılmıştır. 3D Viewer kodu oluşturma imkanı ile, DirectX ve OpenGL desteği sağlanmıştır.

Ortak bir veri tabanı ve canlı netlist özelliği kullanılarak, yapılan bütün değişiklikler otomatik olarak birbirini etkilemektedir.

Tamamen yenilenen BOM modülü ile PDF, HTML ve Excel formatında çıkış alabilme (Önceki versiyonlarda özellikle ARESde çizilen PCB şemanın istenildiği şekliyle PDF formatına dönüştürülememesi büyük eksiklikti!).

Proteus 8 başlangıç sayfasından otomatik olarak güncellenebildiği gibi, yine bu sayfa üzerinden yardım ve proje dosyalarına erişim imkanı verir. Ayrıca programın sorunsuz olabilmesi (varsa hataların giderilebilmesi) için, Proteus 8 programında meydana gelebilecek sorunların Labcenter firmasına rapor olarak gönderilebilmesi olanağı sağlanmıştır.

Ayrıca birçok özellik eklenmiş ve iyileştirmeler yapılmıştır.

Proteus 8

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız

Mesaj
Üye Görüşleri
GÜRBÜZ TAŞ yazdı - 25 Ocak 2017 15:23
PC SCHEMATIC Automation Otomatik Kumanda Çizim Tasarım Programı : güzel...
tunç temizel yazdı - 17 Ocak 2017 10:38
Havai Enerji Nakil Hattı Projesi : cok ıyı bır paylasım olmus...
Salih Can YILMAZ yazdı - 14 Ocak 2017 22:36
NE 555 Ayarlanabilir Flaşör İsis + Ares Şemaları : umarım işime yarar...
Mustafa HANLI yazdı - 12 Ocak 2017 20:37
Mikrofonlar ve Amplifikatörler : emeğinize sağlık...
SAMET EFİLOĞLU yazdı - 12 Ocak 2017 15:04
800 KVA C2 Tip Trafo Tesis Projesi : elinize sağlık...
SAMET EFİLOĞLU yazdı - 12 Ocak 2017 15:03
1000 Kva Trafo Detay Çizimi : süper bir site...
Görsel Eğitim
Tavsiye
AutoCAD ile Elektriksel Kilitlemeli Devir Yönü Değiştirme Devresi  Çizimi

AutoCAD ile Elektriksel Kilitlemeli Devir Yönü Değiştirme Devresi Çizimi

Güç Kaynakları

Güç Kaynakları

Avast AntiVirüs Free 6 Bedava AntiVürüs

Avast AntiVirüs Free 6 Bedava AntiVürüs

Electrical Control Techniques Simulator (EKTS) Documentation

Electrical Control Techniques Simulator (EKTS) Documentation

Rezonans Nedir - Rezonans Devreleri

Rezonans Nedir - Rezonans Devreleri