Yürüyen Ve Nefes Alan İlk Biyonik Robot
02 Temmuz 2014 14:37 3046 kez okundu 0 kez indirildi

Yürüyen Ve Nefes Alan İlk Biyonik Robot

Her geçen gün gelişen teknolojilerden faydalanılarak geliştirilen teknolojiler yapay bir robotta toplandı! Dünyanın ilk yürüyebilen ve nefes alabilen robotu üretildi!

biyonik robot

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, bilim adamları tarafından çalışmaları hızlandırılan yapay robotlara her geçen gün yeni özellikler eklenmeye ve insani yetenekler kazandırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda geliştirilen ve teknoloji dünyasında büyük bir çalkantı yaratan robotlar, gün geçtikçe daha da insansı bir hal alıyor.

Enerji ihtiyacını eklem yerlerine yerleştiren hareket dinamoları ve harici elektrik kablolarıyla karşılayan robotlar için yeni bir yöntem daha geliştirildi. İnsansı robotun vücudunu saran kabloların arasında kanların da dolaşacağını müjdeleyen ABD'de Hükümet kaynaklı bir enstitü, yapay Biyonik Adam çalışmalarının başarıyla ilerlediğini paylaştı.

İngiltere'de yayımlanacağı bilinen bir belgesel için geliştirilen biyonik insansı robot, yapay organlarla insan yapısını andırıyor. Sağlık dünyasının en popüler ve başarılı girişimlerinden biri olan organ naklinin kullanılacağı alana insansı biyonik robotların da katılacağı biliniyor.

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız