Simotion Scout Konfigurasyon El Kitabı
27 Ocak 2015 10:37 5441 kez okundu 13 kez indirildi

Simotion Scout Konfigurasyon El Kitabı

Siemens in hareket kontrol uygulamaları için geliştirdiği projelendirme yazılımı simotion scout ile sistemde bulunan servo veya asenkron motorların sürücüleri ile birebir etkileşim kurarak herbir motor parametresine hakim olabilir, ladder, logic, mcc, stl, mcc ve dcc programlama dillerini kullanarak sistemi gereken şartlara göre programlayabilir, trace özelliği ile kapalı sistem üzerindeki her bir değişkenin durumunu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bu özelliklerin hepsini bir arada bulundurmasından dolayı günümüz itibariyle piyasanın en iyi hareket kontrol yazılımı denilebilir.

İçeriğinde mekanik fonksiyonlarının elektronik olarak elde edilmesi (mekatronik kavramı olarak dişli ve aktarma elemanlarının, kayış kasnak düzeneklerinin ortadan kaldırılması, elektriksel olarak senkronizasyon), teknolojik (ısı ve basınç gibi sensörlerden alınan analog sinyallerin mikroişlemci tabanlı sayısal hesaplanması), hareket kontrolü ve lojik fonksiyonları içerir. senkron hareket, pozisyonlama ve cam kontrol. controller based, driver based, pc based olmak üzere üç alt kısımda toplanmıştır. scout, siemensin simotion c2xx, d4xx ve p350 serisi denetleyicileriyle çalışmak üzere geliştirilen, bir otomasyon sisteminin kurulumu aşamasında gerçekleştirilen konfigürasyon, parametre ayarı, programlama ve test, teşhis fonksiyonlarını içeren bilgisayar yazılımıdır.

LİNKTEN İNDİRECEĞİNİZ DOSYA İÇERİĞİNDE

Asagıda belirtilen noktalar her bölümde sunulmus olan bilginin açıklaması ile birlikte bu el kitabında dahil edilmis olan bölümlerin listesidir.

Gözden geçirme Bu bölüm kullanıcıya SIMOTION SCOUT mühendislik sisteminin bir gözden geçirmesini saglamaktadır.
Yazılımın Kurulumu Bu Bölüm, SIMOTION SCOUT için sistem gerekliliklerini, içermektedir, sistemin kurulması ve silinmesi için prosedürü tanımlamaktadır ve SIMOTION cihazına iletisim baglantısı üzerine önemli bilgiler saglamaktadır.
Fonksiyonlar Bu Bölüm, SIMOTION SCOUT cihazının operasyonu için gereken temel asamaları açıklamaktadır. SIMOTION SCOUT tezgâhının bir açıklaması bulunmaktadır. Önemli bir yardım ise, örnegin, SIMOTION SCOUT için çevrimiçi yardım bulunmasıdır. Önemli bilgiler bu konuda bulunmaktadır. Çalıstırma bilesenlerinin lisanlaslanması gibi veya SIMOTION cihazının degistirilmesi gibi ilave fonksiyonlar ayrıca açıklanmaktadır.
Ürün Kombinasyonları Bu bölüm, STEP 7, NetPro, Drive ES, HMI ve diger arabirimler oldugu gibi, veri tasıyıcıları ve uygunluk gibi konuları açıklamaktadır.
Teshis ve tanıma Bu bölüm, SIMOTION SCOUT cihazının Teshis ve tanıma fonksiyonun nasıl çalıstırılacagı ile ilgili bilgi saglamaktadır ve Teshis ve tanıma fonksiyonlarını tanıtmaktadır.
En sık sorulan sorular Bu bölüm, kullanıcının sürücüleri nasıl görevlendirecegini açıklamaktadır. Özel uygulamalar ve genel bilgiler içermektedir.

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız