Terör Saldırılarını Engellemek İçin Drone’
14 Agustos 2015 09:02 3430 kez okundu 0 kez indirildi

Terör Saldırılarını Engellemek İçin Drone’lar

Dünya da her sektörde kullanılmaya başlanan Dronelar ülkemizde de terörle mücadele konusunda kullanılmak isteniyor.

Ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi kesinlikle terör saldırılarıdır. Sonuç olarak son zamanlarda çok sayıda gencimizi bu tarz saldırılarda kaybettik. Bu tarz saldırılarının neredeyse hepsi gizli bir şekilde ve geç saatlerde yapıldığı için güvenlik zafiyetleri ortaya çıkıyor. İşte tamda burada son zamanlarda her sektörde kullanılmaya başlanan Dronelar devreye giriyor. Çeşitli çalışmalar yapılarak bu tarz saldırıları azaltmak ve güvenliği üst seviyeye çıkartmak için Dronelar kullanılabilir.

Teknolojik konularda sıkça ismini duyduğumuz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK ile beraber böyle bir proje yapılabileceğini duyurdu. Terörün üst seviyelerde olduğu bölgelerde kullanılıp kullanılmayacağı konusunda çalışmaların sürdüğünü ekledi.

Fabrika çıkışlı Droneların bu iş için yeterli olmayacağını düşünen kişiler bir takım geliştirmeler yaparak daha uzun süre havada kalmasını sağlayarak ve gece görüş kameraları gibi eklentiler yaparak bu araçların bu işlerde kullanılabileceğini düşünüyorlar. Geceleri yapılacak saldırıların tespitinde çok büyük rol oynayabileceği de ekleniyor.


elektrikbilim.com

Bizde umuyoruz ki bu tarz teknolojik hamlelerin her konuda yapılarak ülkemizin teknoloji konusunda gelişmesi sağlanır. Aynı zamanda bu tarz saldırıların da biran önce durması gerektiğini diliyoruz.

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız