MATLAB Simulink Çalışma Dosyaları Serisi - 1
29 Agustos 2015 15:21 3134 kez okundu 12 kez indirildi

MATLAB Simulink Çalışma Dosyaları Serisi - 1

MATLAB (matrix laboratory) sayısal hesaplama ve dördüncü nesil programlama dilidir. MathWorks tarafından geliştiriliyor. MATLAB, matris işlenmesine, fonksiyonlar ve veri çizilmesine, algoritmalar uygulanmasına, kullanıcı arayüzü oluşturulmasına ve diğer dillerle yazılmış programlar ile etkileşim oluşturulmasına izin verir. C, C++, Java, ve Fortran dillerini içerir.
MATLAB, öncelikli olarak sayısal işleme yönelik üretilmiş olmasına rağmen, isteğe bağlı olarak sembolik hesaplama yapabilen MuPAD sembolik motorunu kullanır. Ek paket, dinamik ve gömülü sistemler için Simulink i, grafiksel çoklu alan simülasyonunu ve model tabanlı tasarımı ekler.

Bu dosyayı indirdiğinizde resimlerde görüldüğü gibi Matlab Simulink Programı ile hazırlanmış temel çalışma dosyalarından 10 adet örnek çalışma dosyasını ve word sunum dosyasını göreceksiniz. Böylelikle temel fonksiyonların kullanılması ile ilgili fikir sahibi olup bunları birebir inceleme fırsatınız olacaktır.

Word sunum dosyasında verdiğimiz fonksiyon uygulamalarında ; surf komutunun uygulanması , ikinci dereceden denklem köklerinin bulunması , karmaşık sayıların grafik olarak gösterimleri , endüktif ve kapasitif reaktans açılarının hesaplanması , yerçeki düşey hareket eğirisinin çizimi, fonksiyon eğirilerinin çizdirilmesi , x ve y eksenli logoritmik eğirilerin çizdirilmesi

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız