Aydınlatma ve Teknikleri El Kitabı
23 Kasım 2015 19:41 3582 kez okundu 21 kez indirildi

Aydınlatma ve Teknikleri El Kitabı

260 sayfalık aydınlatma el kitabı içeriği ingilizce olup bu alanda doyurucu içeriğe sahiptir. İçerik ışık nedir , ışığın galga boyu , gözün renkleri alılaması ile başlamaktadır.İnsan gözünün görme ve renkleri algılama tekniği ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir.

Daha sonra ışığın yüzeylerden yansıma ilkeleri araştırma düzeyinde açıklanmıştır.Işık ve renk kavramı ayrıntılı bir şekilde açıklanarak , ışık ölçümleri hakkında bilgi verilmiştir.

Daha sonra kullanılan farklı armatürlerin ışık diyagramları ayrıntılı şeklillerle açıklanmıştır.Lamba türleri ayrıntılı bir şeklide incelenerek çalışma ilkeleri mükemmel seviyede şekil destekli açıklanmıştır.

Lambalar hakkında ayrıntılı bilgi verildikten sonra bu lambaların kontrol teknikleri ve devre şemaları anlatımları ile sunulmuştur. Hesaplamlarda güç faktörü analizleri , frekans spektrumu ve diğer hesaplamalara yer verilmiştir.

Analizler sonunda bu lambaların yaşam alanlarında en verimli bir şekilde kullanım ilkeleri grafik ve hesaplamalar ile açıklanmıştır.Işıklandırma ,aydınlatma teknikleri ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Bir futbol sahası aydınlatılması ile örnekleme yapılmıştır. DAha sonra yol aydınlatma teknikleri ve örnek uygulama hesaplamaları verilmiştir.Tünel aydınlatma teknikleri ve hesaplama örnekleri sunulmuştur.

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız