Facebook
Twitter
Youtube
Eposta Takip
İnsan Robotlar
31 Mart 2016 18:32 1257 kez okundu 0 kez indirildi

Elektrik , Elektronik Bilim Teknik Platformu - ElektrikBilim.Com 'un Teknolojik Haberler - Gelişmeler kategorisi altındaki İnsan Robotlar konusu  , , , , anahtar kelimeleri ile etiketlenmiştir.

İnsan Robotlar

Yapay zeka sinema filminde yapay zeka ile donatılmış çocuğun konu edildiği filmi seyredenler bilir . Gerçekleşen teknolojik çalışmalar sonunda Japon bilim adamları büyüyen ve gelişen robot yaptıklarını duyurdular.

Elektrik Elektronik robotik teknolojisi ilerledikçe filmlere konu olan robotlar artık hayatımızda yer almaya başladılar. Artık sokaklarda gezerken belki de aramızda robotlar da olacak. Onlarda bizim gibi işe gidecekler, evlerde oturacaklar ve hatta dahası.

Japon bilim adamlarının Hashari Samaray adını verdikleri robotların tıpkı bebekler gibi büyüdüğünü ve yaşlandığını duyurdu.

Temelinde yüksek teknolojili nanopolimer hücrelerden oluştuğunu duyurdular. Hatta yapılan açıklamlarda kişinin isteğine göre istenilen yaşta tasarlanabileceğini yani isteyen bebek robot , isteyen ergen robot sahibi olabilecek. Projenin liderlerinden Prof. Dr. Hikaru Nasinisakashi tarafından yapılan açıklamada - Çalışma insansı robot tarihinin ilk adımı olacağından şüphemiz yoktur- dedi.

Ayrıca proje kapsamının yaklaşık 1,2 milyar dolar civarında olduğunu ve robot elektronik tekniğine yepyeni bir bakış açısı getireceğini dile getirdi.

Bu robotların büyüme hızını belleğine yerleştirilecek büyüme hücresi belleği vasıtasıyla kompozit nanopolimer hücrenin bölünerek çoğalma yeteneği sayesinde istenen sürede büyüyebilecek.Belirli zamanlarda yazılım güncellenmesi yapılarak yaş durumuna göre hareket etmesi sağlanacak. Yani keman çalan , şarkı söyleyebilen robotlarımız olacak artık.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız

Mesaj
Üye Görüşleri
Mustafa HANLI yazdı - 12 Ocak 2017 20:37
Mikrofonlar ve Amplifikatörler : emeğinize sağlık...
SAMET EFİLOĞLU yazdı - 12 Ocak 2017 15:04
800 KVA C2 Tip Trafo Tesis Projesi : elinize sağlık...
SAMET EFİLOĞLU yazdı - 12 Ocak 2017 15:03
1000 Kva Trafo Detay Çizimi : süper bir site...
mahmut candan yazdı - 30 Aralık 2016 13:02
Fatek PLC Eğitim Notları : Tesekkürler...
Muhammet yazdı - 27 Aralık 2016 15:23
Siemens S7 200 PLC Soru Örnekleri ve Çözümleri 2 : Iyi gunler .sorumu cevaplarsaniz cok sevinirim .4sn araliklarla tek cikislari move komutu ile yanip sonecektir.eger bir ...
Atarli07 yazdı - 26 Aralık 2016 17:14
Siemens S7 200 PLC Soru Örnekleri ve Çözümleri 3 : 1-2-3-4-5 no ile numaralandırılmış 5 adet motor kendilerine ait birer start butonu ile çalıştırılabilmekte ve b...
Görsel Eğitim
Tavsiye
Konnektörlerin Uç Tanıtımları

Konnektörlerin Uç Tanıtımları

Elektrik Tarihine İsmini Yazdıranlar 11 - Heinrich Friedrich Emil Lenz

Elektrik Tarihine İsmini Yazdıranlar 11 - Heinrich Friedrich Emil Lenz

Güneş Pilleri Kullanarak Elektrik Üretimi

Güneş Pilleri Kullanarak Elektrik Üretimi

Temel Topraklama Projesi

Temel Topraklama Projesi

Soğutucu Arıza Bulma Eğitimi

Soğutucu Arıza Bulma Eğitimi