İnsan Robotlar
31 Mart 2016 18:32 3319 kez okundu 0 kez indirildi

İnsan Robotlar

Yapay zeka sinema filminde yapay zeka ile donatılmış çocuğun konu edildiği filmi seyredenler bilir . Gerçekleşen teknolojik çalışmalar sonunda Japon bilim adamları büyüyen ve gelişen robot yaptıklarını duyurdular.

Elektrik Elektronik robotik teknolojisi ilerledikçe filmlere konu olan robotlar artık hayatımızda yer almaya başladılar. Artık sokaklarda gezerken belki de aramızda robotlar da olacak. Onlarda bizim gibi işe gidecekler, evlerde oturacaklar ve hatta dahası.


elektrikbilim.com

Japon bilim adamlarının Hashari Samaray adını verdikleri robotların tıpkı bebekler gibi büyüdüğünü ve yaşlandığını duyurdu.

Temelinde yüksek teknolojili nanopolimer hücrelerden oluştuğunu duyurdular. Hatta yapılan açıklamlarda kişinin isteğine göre istenilen yaşta tasarlanabileceğini yani isteyen bebek robot , isteyen ergen robot sahibi olabilecek. Projenin liderlerinden Prof. Dr. Hikaru Nasinisakashi tarafından yapılan açıklamada - Çalışma insansı robot tarihinin ilk adımı olacağından şüphemiz yoktur- dedi.

Ayrıca proje kapsamının yaklaşık 1,2 milyar dolar civarında olduğunu ve robot elektronik tekniğine yepyeni bir bakış açısı getireceğini dile getirdi.

Bu robotların büyüme hızını belleğine yerleştirilecek büyüme hücresi belleği vasıtasıyla kompozit nanopolimer hücrenin bölünerek çoğalma yeteneği sayesinde istenen sürede büyüyebilecek.Belirli zamanlarda yazılım güncellenmesi yapılarak yaş durumuna göre hareket etmesi sağlanacak. Yani keman çalan , şarkı söyleyebilen robotlarımız olacak artık.

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız