3 Kanallı Kızılötesi IR Röle Kontrol Kartı
12 Mart 2017 11:34 2408 kez okundu 6 kez indirildi


elektrikbilim.com

3 Kanallı Kızılötesi IR Röle Kontrol Kartı Projesi, 3 kanal kızılötesi (IR) uzaktan kumandalı röle sürücüsüdür. Sony uzaktan kumandalar tarafından kullanılan 12-bit SIRC IR sinyalleri ile çalışır .( Bu uzaktan kumanda kartı yapılışını 3 Anahtarlı Mini IR Uzaktan Kumanda Projesi başlığımızda görebilirsiniz). Kontrolör ayrıca, kullanıcıya IR uzaktan kumandayla yanıt vereceği komutları programlama yeteneğine de sahiptir. Üç röle kanalının her biri de geçiş veya anlık anahtar eylemi için ayrı ayrı yapılandırılabilir.
Bu proje üç rölenin kontrolü etrafında tasarlanmış olsa da, PIC mikrodenetleyici, üç mantıksal seviye çıkışının uzaktan kontrol edilmesi gereken herhangi bir uygulamaya dahil edilebilir.Kontrolör, Microchip in düşük maliyetli PIC12F629 mikro denetleyicisini, kolay bulunabilen bir avuç bileşen ile birlikte ucuz ve kolay bir şekilde üretmesini sağlıyor.

yukarıdaki resimdegörüldüğü gibi 6 sayfalık proje açıklamasının türkçe dökümanını ekten indirebilirsiniz.İndireceğiniz dosya içinde asm ve hex dosyası baskı devre için pdf çıktıları da mevcuttur.

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız