Hastahane Topraklama Projesi
08 Nisan 2012 21:49 6416 kez okundu 27 kez indirildi

Hastahane Topraklama Projesi

Homojen PVC Zemin Kaplaması (Ameliyethaneler) Homojen zemin kaplama malzemeleri adından da anlaşılacağı gibi tek tabakadan oluşan yani aşınma tabakası olmayan ürünlerdir. Üst düzeyi poliüretan kaplama ile güçlendirilmiş ve korunmuş homojen PVC esaslı yer kaplama malzemeleri bu tip ticari mekanlar da kullanıldığından, söz konusu dış etmenlerin etkileri daha aza indirgenmiş olmaktadır. Ancak burada belirtilmelidir ki, ürünün üzerindeki tabaka değil, poliüretan satıhtır. Dolayısı ile bu tip ürünlere periyodik olarak cila ve bakım yapılması şarttır. Bu tanımda göze çarpan şey ürünün yönsüz ve desenli olmasıdır. Burada anlatılmak istenen şey bu tip alanlarda kullanılması gereken PVC zemin kaplamasının uygulanmış haline baktığınızda, herhangi bir yöne akışının olmaması gerektiğidir. Elektronik cihazın bu mahallerde çok fazla olmasından dolayı Kondaktif olmalıdır. Kondaktif bir PVC esaslı zemin kaplama malzemesi, sadece ürün olarak kondaktivite sağlamaz. Bu ürünü tam anlamıyla ileten hale getirmek için ayrıca iletken yapıştırıcı kullanılmalıdır. Ve bakır şeritler kullanılarak topraklama işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Homojen Kondaktif kaplama malzemesi 3 mm kalınlığında olup; laboratuarlar, ameliyathaneler, elektronik cihaz üretim tesisleri gibi statik elektriğin problem teşkil ettiği mekanlarda kullanılır. İçerdiği karbon tanecikleri sayesinde ortamda bulunan elektrik yükünü bakır bara uygulaması ile topraklama hattına aktarır.

Ürün içinde bulunan karbon taneleri sayesinde iletken özellikte olup, rulo altında kullanılan bakır baralarla topraklama yapılabilmektedir. Ameliyathanelerde ve statik elektriğin sorun olabileceği her mekanda güvenle kullanılır.

Hastahane Topraklama Projesi

KONU MESAJLARI

elektrikbilim.com

murat0713 2012-06-11 11:06:00
teşekürler

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız