Siemens Micromaster 430 Ve Fan Uygulama Örnekleri
26 Ocak 2013 16:31 5073 kez okundu 16 kez indirildi

Siemens Micromaster 430 Ve Fan Uygulama Örnekleri

Fan yükleri, uygulama ihtiyaçları ve bu uygulamayı motor hız kontrol cihazları ile çözerken, uygulamanın özel ihtiyaçlarının neler olabileceğine daha yakından bakmaya çalışacağız.

Uygulamaya Genel Bakış;

Fan, hava akışını üretmek için çoğunlukla geniş düz yüzeylerden oluşmuş dönen yada osilasyon yapan mekanik yapılardır. Fanların en tipik kullanım alanları; hava akışını sağlamak, gaz transferi yapmak vb. endüstriyel alanlardır. Birçok başka uygulamada da yine fanlar; iklimlendirme/klima sistemlerinde konfor elde etmek, vantilasyon (ekzost fanı vb.) yapmak, tozdan arındırmak (vakum) için kullanılmaktadır

Siemens Micromaster 430 Ve Fan Uygulama Örnekleri

Uygulama Detayları:

Analog girişe bağlanmış bir geribesleme sensörü, (örn. Basınç transmitteri) Micromaster 430 PID yaparak sabit basınç sağlayacak şekilde otomatik çalışmasını sağlar. Uygulama otomatik ve manuel modları arasında bir tuş (programlama paneli - BOP2- üzerindeki) yardımıyla basitçe geçiş yapabilir. Hıza bağlı moment izleme fonksiyonun düşük moment çıktısı hava yolunda tıkanma, fanın kayışının kopması vb. mekanik arazları da hissedebilir.

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız