ÜYE ALANI
ElektrikBilim.Com'a hoşgeldiniz. Sitemizden daha verimli bir şekilde faydalanmak için Üye Girişi Yapınız. Üye değilseniz Üye Olunuz
Sitemiz üzerinden mail iletişimi artık yapılmayacaktır. Her türlü iletişim için elektrikbilim@hotmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.
The Transistor Amplifiers
11 Subat 2013 16:20 965 kez okundu
Kategori »
Elektronik Genel
Etiketler:  , , , ,

The Transistor Amplifiers

The Transistor Amplifiers

Oldukça faydalı bir e-book daha sunuyoruz. Birçok transistör uygulamasının ayrıntılı açıklamaları ile verildiği bir e-book. Kitap içeriğinde görsel resimlerle desteklenmiş yüzlerce transistör devresi devre açıklamaları ile beraber sunulmuş. Aradığınız bir çok devreyi burada bulabilirsiniz. Kitap 2 cilt olup 55  + 132 toplam 187 sayfadır.

İçerik

Adjusting The Stage Gain
AF Detector
ANALOGUE and DIGITAL mode Read this section to see what we mean
Analogue To Digital
AND Gate
A "Stage"
Base Bias
Biasing the base
Blocking Oscillator
Bridge - the
Bootstrap Circuit
Buck Converter - the
Changing A Transistor
Class-A -B and -C
Colpitts Oscillator
Common Base Amplifier
Configurations - summary of features of Common Emitter, C-Collector, and Common Base
Common Emitter with Self-Bias - base-bias resistor produces negative feedback
Common Emitter stage with fixed base bias
Connecting 2 Stages
Constant Current Circuit - the
Coupling Capacitor - the
Courses available - see discussion at end of this topic: Designing An Output Stage
Current gain of emitter follower stage
Current Buffer Circuit
Current Limiter
Current to Voltage Converter
Darlington - and the Sziklai Pair
Designing an Output Stage
Design Your Own Transistor Amplifier
Differential Amplifier
Differentiation
Digital Stage - the
Diode Pump - The
Driver Stage - the
Distortion and Clipping
Efficiency of a coupling capacitor
Electronic Filter
EMF Back EMF
Emitter by-pass capacitor
Emitter Degeneration - or emitter feedback or emitter biasing or emitter by-pass
Emitter follower
Emitter Resistor - and emitter capacitor
FlyBack Oscillator FlyBack Oscillator
Gates
Hartley Oscillator
High Current Driver - faulty Design
High Impedance Circuit
High Input Impedance Circuit
High-side Switching
Hysteresis
Impedance Matching
Increasing mobile handset volume
Input and Output Impedance
Integration and Differentiation
Interfacing
Inverter - transistor as an
Latch Circuit

Leakage - the small leakage current due to combining two or more transistors
LINER AMPLIFIER Transistor as a
Long Tailed Pair
Low Impedance Circuit
Low-side Switching
Motor-boating
NAND Gate
Negative feedback - lots of circuits have negative feedback. See Fig 103cc
Negative Feedback
NPN Transistor
NPN/PNP Amplifier
Oscillators Oscillators
Output Stage - Designing
Phase-Shift Oscillator
PNP Transistor
Positive Feedback. See Fig 103cc
Potentiometer - The
Power of a SIGNAL
Pull-Up and Pull-Down Resistors
Push Pull
Regulator - transistor
Relay - driving a relay
Saturating a Transistor
Schmitt Trigger - the
SCR made with transistors
Signal driving power
Sinewave Oscillator
Sinking and Sourcing
Square Wave Oscillator
Switch - The transistor as a Switch
Stage Gain
Super-Alpha Circuit
Thyristor (scr) made with transistors
Time Delay
Totem Pole Stage
Transformer - adding a transformer
Transistor as a LOAD
Transistor As A Variable Resistor
Transistor Replaces Relay
Transistor Tester
Transistors with Internal Resistors
Voice Operated Switch - see VOX
Voltage Amplifier Circuit
Voltage Buffer Circuit
Voltage Doubler - the
Voltage to Current Converter
Voltages - measuring Voltages
VOX - Voice Operated Switch
Zener Tester
Zener The transistor as a zener Regulator
1 watt LED - driving a high-power LED


http://elektrikbilim.com/... linkleri sadece uyeler gorebilir !
UYE DEGILSENİZ UYE OLUNUZ
DAHA ONCEDEN UYE OLDUYSANIZ UYE GIRISI YAPINIZ

KONU MESAJLARI
Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır
GÖRÜS BİLDİRİN
Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin Üye Olunuz
BENZER KONU BASLIKLARI
SMD Codes Data Book Komponent Kitabı
SMD Malzeme katalogları SMD karşılıkları bilgiler, Smd komponent bilgileri (smd katalog programı ) alternatif 2010 yılında ücretli olarak satılan SMD Codes Data Book SMD kod bilgi kitabı
Entegre Amplifikatör Kitabı (Data Book)
Bu kitap çok kapsamlı Entegreli anfiler için süper bir kaynak TDA, LM, TA, AN gibi 5000 adet amfi entegresinin uygulama şemaları (üreticiye ait orjinal şemalar) , kılıf bilgileri (+ resim) , bacak bağlantıları, elektriksel karakteristikleri (güçleri, çalışma voltajı vb.) hakkında bilgileri bulunuyor.
DC Generators and Motors E- Book
DC Generators and Motors E- Book eğitim kitapçığı dili ingilizcedir. Güzel bir eğitim kitapçığıdır. Konu içeriğini incelediğimizde dc generatörler enerji üretim ilkeleri ve yapısı hakkında görsel içerikle desteklenmiş güzel açıklamalar bulunmaktadır. Aynı açıklamalar dc motorlar içinde geçerlidir.
Basics of PLC - Plc Temelleri
Kaynak 76 sayfalık bir e book. Basics of PLC kitabı plc nin temel ilkelerinin anlatıldığı ve görsel şekillerle desteklenmiş bir eğitim kitabıdır. Kaynak ingilizcedir. Ancak plc gibi bir otomasyon konusu ile ilgilenen takipçilerimiz için çokta sorun oluşturmayacaktır.
Testing Electronic Components
Bu e-book özellikle elektronik alanında ilgi alakası olan kişiler için bulunmaz bir kaynaktır. Kaynak içeriği aşağıda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Genellikle Multimeter Capacitors Transistors MOSFETs Diodes SCRs FETs ICs also called Digital Chips Switches Transformers Triacs Zener Diodes Resistors ana başlıklarında bu devre elemanlarının kullanıldığı devrelerde testlerin nasıl yapıldığını anlatmaktadır. Basit bir ingilizce ile kolaylıkla anlaşılabilir durumdadır.
Electrical and Electronic Principles and Technology Kitabı
Electrical and Electronic Principles andTechnology kitabı ile aşağıda konu listesi verilen konuları içermektedir. İçerik ingilizcedir. Anacak gerçekten özel ve güzel bir kaynak teşkil etmektedir. Genel olarak konular Dc ve AC devreler , işlemsel kuvvetlendiriciler, üç fazlı filtre devreleri ve sarf malzemeleri, trafo, D.C. makineleri ve üç fazlı asenkron motorlar gibi bir çok konu incelenmiştir.
50 Adet FET Uygulama Devresi Kitabı
50 Adet FET Uygulama Devresi Kitabı Alan etkili transistörler devre çok çeşitli uygulama bulur. Burada anlatılan projeler radyo frekans amplifikatörleri dahil ve dönüştürücüler, test cihazları ve alıcı yardımcıları, tuner, alıcıları, mikserler ve ton kontrolleri yanı sıra çeşitli çeşitli yararlı devreler bulacaksınız.
Encyclopedia Of Electronic 1000 Circuits Elektronik Ansiklopedisi
Oldukça geniş kapsamlı bir exe e book sunuyoruz. İçerisinde başlıkta da belirttiği gibi 1000 adet elektronik devre ve açıklamaları ve devre bağlantı şeması mevcut. Kategori olarak ayrıştırılmış ve bir de içerik arama özelliği eklenmiş. Bu sayede aradığınız devrelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İçerik ingilizcedir.Encyclopedia Of Electronic 1000 Circuits Elektronik Ansiklopedisi Kategorileri Audio Circuits Consumer Circuits Display Circuits General Electronics Measurement and Sensor Electronics Power and Battery Circuits Radio Circuits Signal Generation Topics in Alphabetical Order
Elektronik Devreler Kitabı Circuit Hobbyist
Elektronik devre meraklıları için önerebileceğimiz bir pdf e book. Kitap içeriğinde birbirinden farklı elektronik devre şemaları ve açıklamalar mevcuttur. Aynı zamanda elektronik devre elemanlarının datasheetleri de mevcuttur. Elektronik severler için önemli bir kaynaktır. Kitap ingilizce olduğunu hatırlatırız. Basit çeviri programları ile bu sorunu da halledebilirsiniz.
30 Adet Led Temelli Uygulama Devreleri Kitabı
30 Adet Led Temelli Uygulama Devreleri Kitabı Yine Talking Electronics tarafından hazırlanmış 30 Adet Led Temelli Uygulama Devreleri Kitabını sunuyoruz. Bu e - kitapta temelinde led kulllanılmış 30 temel led uygulama devresi mevcuttur. Bunlardan bazılarını elektrikbilim tarafından denenmiş ve sitemizde yayınlanmıştır.
Türkçe Power Electronics Kitabı
Power Electronics Kitabının Türkçe Çevirisi, güç elektroniği hakkında temel bilgiler, diyotlar, transistörler vb. malzeme komponent bilgileri, doğrultucular, akımlar , çeviriciler, pwm , devreler uygulamalar hesaplamalar formüller akımlar, çeviriciler, güç elektroniği, güç elektroniği kitabı, malzeme bilgisi
Güç Elektroniği Döküman Türkçe
Güç elektroniği türkçe kaynak , Güç elektroniğinin temel ilkeleri , Doğrultucular , Değişken gerilim kıyıcılar , Çevrim çeviricileri , Doğru gerilim kıyıcıları , Eviriciler , Tetikleme denetim düzenekleri , Güç elektroniği ve mikroişlemciler , Güç elektroniği uygulamaları
CNC Tezgahları Hakkında Türkçe Kaynak
Cnc Tezgahlar, Bilgisayar Aracı İle Kontrol Edilen Tezgahlardır. Cnc Kelimesinin Tam Karşılığı, Computer Numeric Control Yani; Bilgisayar İle Sayısal Kontroldur. Sayısal Kontrol Demek Milimetre Veya İnch Cinsinden Verilen Ölçülerin, Hareketlerin Ve Sayılarla Kodlanmış Komutların Kontrolü Anlamına Gelir.Bu Döküman içeriğinde ;Cnc Tezgahların Tarihçesi, Cnc Tezgahların Çalışma Prensipleri, Cnc Tezgahlarla Universal Tezgahların Karşılaştırılması, İdeal Cnc Tezgah Seçimi, Cnc Programlama, Teknik Bilgiler, Cnc Tornalarda Programlama, Cnc İşlem Merkezlerinde Programlama, Tezgah Kullanımı ,Planlama Ve Parça Maliyet Hesaplamaları
Teknik İngilizce Eğitim Kitabı
Mersin Üniversitesi Oktay Katırcı ve Halit Şen hocalarımızın hazırladığı ders notlarıdır. 13 bölümden oluşan eğitim kitapçığında temel ingilizce ve teknik ingilizce hakkında ders ve eğitim notları bulunmaktadır.içerik başlıkları : What is Your Name , Pairs , Subject Pronouns And Possessıve Adjectıves, Numbers , There Is & There Are , In, On, Under, Behind, İn Front Of, On Top Of , Revısıon şeklinde olup teknik ingilizce eğitimide mevcuttur.
ÜYE ALANI
ElektrikBilim.Com'a hoşgeldiniz. Sitemizden daha verimli bir şekilde faydalanmak için Üye Girişi Yapınız. Üye değilseniz Üye Olunuz
Sitemiz üzerinden mail iletişimi artık yapılmayacaktır. Her türlü iletişim için elektrikbilim@hotmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.
E- POSTA HABER AĞIMIZA KATILIN
elektrik
E - posta haber ağımıza katılmak için BURAYA tıklayınız.Lütfen işlem sonunda e mail onayı vermeyi unutmayınız. Bunun için mail kutunuzu ve istenmeyen mail kutunuzu da kontrol etmeyi unutmayınız
KATEGORİLER

VİDEOLAR