AutoCAD 2008
12 Ekim 2011 12:44 5493 kez okundu 0 kez indirildi

AutoCAD 2008

AutoCAD ® 2008 yazılımı ile verimliliği, gündelik işinizin bir parçası haline getirin. Çizim, detaylandırma ve kavramsal tasarımda standart olan AutoCAD, önderliğini sürdürmeye devam ediyor. Tasarımcılar göz önüne alınarak özenle geliştirilen AutoCAD 2008, gündelik çizim işlerinizi daha hızlı ve daha hassas tamamlamanıza yardımcı olacak özelliklerle donatıldı. Yeni sürüm, projelerinizde sizlere zamandan tasarruf sağlayacak.

Her zaman yenilikçi olan AutoCAD, varolan kavramsal tasarım ve görselleştirme araçlarının yanına yeni eklenen araçlarla, anında üretkenlik artışı sağlar.

Notasyon ölçekleme ve görünüm alanı başına katmak özellikleri, sizleri ek iş yapmaktan kurtarırken, yazı ve tablo zenginleştirmeleri ve çoğul öncü doğrular, projelerinize estetik, hassasiyet ve profesyonellik katar.

Notasyon Ölçekleme
Eğer görünüm alanı bazında ölçekleme faktörlerini doğru ayarlayabilmeyi kafa karıştırıcı buluyorsanız, o zaman yeni notasyon ölçeklendirme özelliğini seveceksiniz demektir. İstediğiniz sonuca ulaşmak için yazı ve ölçülendirmelerde birden fazla katman kullanarak gruplar yaratmanıza gerek kalmayacak. Yeni notasyon ölçeklendirme özelliği ile notasyon nesneleriniz (yazı, ölçülendirme, balonlar, bloklar, nitelikler, taramalar gibi) , görünüm alanı ölçek faktöründen bağımsız olarak doğru boyutlarda görüntülenecek.

Yazı ve ölçülendirmeyi yaratıp, yeni notasyon ölçekleme faktörünü atadıktan sonra, her görünüm alanı için durum çubuğunda yer alan ölçek faktörünü belirlersiniz. AutoCAD tüm notasyon nesnelerini, yaratıldıkları ölçeğe uygun olacak şekilde otomatik olarak ölçekler. İşlem bu kadar basittir. Böylece birden fazla görünüm alanında aynı ölçülendirmeyi, görünüm alanının ölçeğinden bağımsız olarak, doğru ölçekte görürsünüz.

autocad - autocad 2008

Görünüm Alanı Başına Katman Özellikleri
Kaç defa görünüm alanı özelinde katman özelliklerini belirleyebilmeyi istediniz? Artık farklı katmanlara geometriyi kopyalayıp, değişik görümün alanlarında o katmanları açıp kapamak gibi sıkıcı ve zaman alıcı işlemlere gerek kalmadı. Şimdi bir görünüm alanını çift tıklayabilir ve katmanların renk, çizgi tipi, çizgi ağırlığı ve çıktı stili gibi özelliklerini, sadece seçtiğiniz görünüm etkileyecek şekilde belirleyebilirsiniz. Katman yönetim diyalog kutunuza çok fazla kolon ekleneceğinden mi korkuyorsunuz? Korkmayın, çünkü sadece kullanmayı planladığınız kolonları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca basit sürükle-bırak işlemi ile, sık kullandığınız kolonları diyalog kutusunun solunda toplayabilirsiniz.

Yazı Zenginleştirmeleri


elektrikbilim.com
Eğer yazılar birden fazla kolonda otomatik olarak yayılsaydı, hayat daha kolay olurdu. Şimdi, MTEXT komutunun dinamik kolon seçeneği ile bu mümkün. İstediğiniz sonuca ulaşmak için yazı formatlama cetvelini ve tutamakları kullanabilirsiniz. Güncellenen MTEXT komutu, aynı zamanda paragraf hizalaması, içerlek yazma ve boşluk ayarlarında daha fazla kontrol sunuyor. Bir ipucu daha: birden fazla satırdan oluşan blok nitelikleri yaratabilirsiniz.Bu komutları ve diğer yazı ile alakalı araçları, diğer sık kullandığınız 2B komutlar ile beraber, güncellenmiş ve özelleştirilebilen panoda bulabilirsiniz.

Çoğul Öncü Doğrular
Yeni MLEADER komutu, öncü doğrularda çok daha fazla kontrol getiriyor. Sadece öncü doğru yaratım sırasını (önce başı, önce sonu veya önce içeriği gibi) kontrol etmekle kalmıyor, aynı zamanda gerek olduğunda birden fazla öncü doğru da ekleyebiliyorsunuz.

http://students.autodesk.com/?nd=download_center&ptid=39

KONU MESAJLARI

Bu Konu Başlığına Henüz Yorum Yazılmamıştır

GÖRÜŞ BİLDİRİN

Konu Başlığına Mesaj Yazmak İçin
Üye Olunuz Yada Giriş Yapınız